Ako predísť vzniku plesni v garáži aplikáciou hmoty Nano Coat System
Language
Helske

Ako predísť vzniku plesni v garáži aplikáciou hmoty Nano Coat System

Garážové priestory sú prevažne nevykurované. V zimnom období je v týchto priestoroch zvýšená vlhkosť, ktorá je spôsobená roztápaním sa zvyškov snehu na aute. Spolu s tmavými zákutiami a neudržiavanými stenami tak vznikajú skvelé podmienky pre rožšírenie sa plesne. Často je na pohľad neviditeľná, a ak je zároveň garáž využívaná ako sklad, pleseň je ukrytá v kútoch miestnosti a ani o nej nemusíte vedieť.  

Ošetrite steny garáže preventívne a eliminujte riziko vzniku plesne už na začiatku. Riešením je aplikácia stavebnej hmoty Nano Coat System®. 

Aktívna hmota je vyvinutá špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Aplikáciou Nano Coat Systemu dokážete znížiť vlhkosť v miestnosti až o 10%. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. 

Na ktoré miesta v garáži je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny garáže vrátane stropu. Taktiež ho naneste na miesta, kde dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.


Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com