Ako preventívne zabrániť vzniku plesne v obývačke použitím Nano Coat Systemu
Language
Helske

Ako preventívne zabrániť vzniku plesne v obývačke použitím Nano Coat Systemu

Ak je obývačka situovaná tak, že aspoň jedna stena je obvodová (fasádna) alebo ak sa v nej nachádzajú tepelné mosty, okná či balkón, dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár na povrchu stien. Tým sa zvyšuje riziko vzniku plesne, ktorá je pre ľudský organizmus veľmi škodlivá. 

Ako sa jej zbaviť a udržať si pritom teplo v obývačke? 

Najväčším problémom pri plesni v obývačke je to, že sa objavuje na nedostupných alebo skrytých miestach (za gaučom, v rohoch miestnosti, za skriňami…). Tým sa zvyšuje riziko, že neostránime všetky jej zárodky. Navyše, pleseň nie je problémom len z estetického hľadiska, ale je nebezpečná aj pre zdravie. Do vzduchu totiž uvoľňuje spóry. Tieto častice nie sú viditeľné voľným okom a kontaminujú ďalšie predmety a priestory. Prejavuje sa to zvýšenou chorobnosťou, zápalom dýchacích ciest, bolesťami hlavy a následným rozvojom alergie.  Firma HELSKE® vyvinula špeciálnu aktívnu hmotu, založenú na nanoštruktrúrach, ktorá ponúka hneď niekoľko skvelých vlastností. 

Nano Coat System® pôsobí paropriepustne, takže vlhkosť neostáva v obývačke, ale prechádza konštrukciou. Vlhkosť v miestnosti sa tak dokáže znížiť až o 10%, takže systém pôsobí ako účinná prevencia proti vzniku plesne. Na druhej strane vytvára na povrchu steny akúsi štruktúru, ktorá odráža teplo, takže obývačka ostane príjemne vyhriata. 

Na ktoré miesta v obývačke je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® aplikujte na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza ku kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System zabraňuje. Naneste ho aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, na ktorých sa vyskytujú tepelné mosty.


Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. Finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com