Ako sa zbaviť plesne pri vchodových dverách aplikáciou Nano Coat Systému
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne pri vchodových dverách aplikáciou Nano Coat Systému

Ak chodba v byte či dome susedí s vonkajším prostredím, vchodové dvere sa stávajú tepelným mostom. Pri zvýšenej vlhkosti na chodbe dochádza ku kondenzácii vodných pár nielen na povrchu dvier, ale aj v okolí rámu. To vedie k vzniku plesne, ktorá aj po odstránení dezinfekčnými  prostriedkami vzniká opätovne. 

Ak chcete eleminovať riziko vzniku plesne pri vchodových dverách do bytu, nájdite príčinu problému v konštrukcii a pokúste sa ju vyriešiť. Dobrou prevenciou v súčinnosti s inými druhmi opatrení je aj aplikácia Nano Coat System®.

Firma HELSKE® vyvinula špeciálnu aktívnu hmotu, založenú na nanoštruktrúrach, ktorá ponúka hneď niekoľko skvelých vlastností. Nano Coat System® pôsobí paropriepustne, takže vlhkosť neostáva v chodbe, ale prechádza konštrukciou. Na druhej strane vytvára na povrchu steny akúsi štruktúru, ktorá odráža teplo, takže chodba ostane príjemne vyhriata. Skvelou výhodou Nano Coat Systemu je aj to, že výrobky si môžete skombinovať podľa svojich predstáv. Ak využijete napríklad špeciálny podkladový náter Nano AM, hmotu môžete následne aplikovať aj na nenasiakavé povrchy ako sú kachličky, sklo, železo alebo dlažba. 

Na ktoré miesta pri dverách je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny chodby vrátane okolia rámu dverí, pretože práve tam dochádza ku kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Aplikujte na všetky problémové miesta, na ktorých je väčšie riziko vzniku plesne.

Nano Coat System sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com