Ako sa zbaviť plesne v detskej izbe?
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne v detskej izbe?

Detská izba, kráľovstvo našich detí, je dôležitým miestom, v ktorej treba udržiavať príjemnú klímu bez zvýšenej vlhkosti, pretože práve ona je zdrojom vzniku plesní. Plesne uvoľňujú spóry do vzduchu, ktoré následne deti vdychujú a výsledkom môžu byť rôzne ochorenia ako zápal dýchacích ciest, kašeľ, ochorenie kože, alergické reakcie a astma. Objavovať sa môžu na stenách, v rohoch miestnosti, za skriňami, ale taktiež môžu napadať nábytok, bielizeň a hračky. 

Predísť ich vzniku sa dá aj za pomoci špeciálnej stavebnej zmesi Nano Coat System®, ktorá je vyvinutá patentovanou technológiou založenou na nanoštruktúrach.

Hmota aktívne vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, ale prebytočná vlhkosť sa odstráni. Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a vysoká porozita a priedušnosť materiálu zaisťuje dosiahnutie optimálnej vlhkosti v detskej izbe. Navyše povrch zmesi je antibakteriálny, preto je vhodný do miestnosti, kde sa zdržujú deti a alergici.

Na ktoré miesta v detskej izbe je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste predovšetkým na stenu za nábytkom, na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukcie steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

V kombinácií Nano Coat System®, pravidelného vetrania a rozloženia nábytku aspoň 10 -15 cm od steny, môžete účinne zabrániť vzniku plesní

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.


Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com