Ako sa zbaviť plesne v pivnici?
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne v pivnici?

Pivnice sú obvykle miestnosti so zvýšenou vlhkosťou, ktorá je zdrojom vzniku plesní. Sú umiestnené pod podvrchom, a práve pôda je zdrojom vody, ktorá môže prenikať do stien. Aby uskladnené veci v pivnici nenapadla pleseň, je dôležité zbaviť sa nadmernej vlhkosti.

Predísť vzniku plesní môžete aj pomocou aktívnej stavebnej hmoty Nano Coat System®.

Špeciálna zmes, ktorá je vyvinutá modernou nanotechnológiou, znižiju riziko výskytu plesní. Aktívna stavebná hmota vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni. Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a vysoká porozita a priedušnosť materiálu zaisťuje dosiahnutie optimálnej vlhkosti v interiéri.

Na ktoré miesta v pivnici je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System naneste na všetky steny a strop pivnice. Prípadne môžete hmotu použiť iba na  všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a opraviť konštrukciu steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

V kombinácii s vonkajšou izoláciou je Nano Coat System® ideálnym riešením na vlhkosť v pivnici.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com