Ako sa zbaviť plesne v pracovni?
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne v pracovni?

Plesne škodia najmä nášmu imunitnému systému, preto sú nebezpečné pre alergikov. Do vzduchu uvoľňujú spóry, ktoré vdychujeme a výsledkom môže byť ochorenia, ktoré sa prejavia na našom tele. Preto je dôležité udržiavať v pracovni príjemnú klímu. Plesniam sa darí v miestnostiach, kde je vysoká vlhkosť, nepravidelné a nedostatočné vetranie. Môžu vzniknúť na fasádnych stenách, tepelných mostoch a v okolí okien.

Predísť plesniam v pracovni môžete aj pomocou stavebného systému Nano Coat System®, špeciálnej aktívnej stavebnej hmoty, ktorá je vyvinutá modernou nanotechnológiou. 

Nano Coat System® vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni. Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a vysoká porozita a priedušnosť materiálu zaisťuje dosiahnutie optimálnej vlhkosti.

Na ktoré miesta v pracovni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste predovšetkým na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár. Netreba zabudnúť aj na steny za nábytkom, pretože práve za nimi nedochádza k dostatočnému prúdeniu vzduchu, čo ma za následok tvorbu plesni.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a opraviť konštrukciu steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com