Ako sa zbaviť plesne v spálni?
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne v spálni?

Plesne škodia nielen zdravému spánku, ale nebezpečné sú aj pre alergikov. Do vzduchu uvoľňujú spóry, ktoré vdychujeme a výsledkom môže byť kašeľ, ochorenie kože, astma a iné alergické reakcie, ktoré sa prejavia na našom tele. Preto je dôležité udržiavať v spálni príjemnú klímu s ideálnou vlhkosťou okolo 40%.  

Na spálňu bez plesní je potrebné pravidelné vetranie miestnosti, používanie odvlhčovačov vzduchu a na kritické miesta (obvodové steny, strop, steny za skriňou a v okolí okien, rohy v miestnosti) naneste stavebný systém Nano Coat System.

Špeciálna zmes, ktorá je vyvinutá modernou nanotechnológiou, znižiju riziko výskytu plesní. Aktívna stavebná hmota vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni. Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a vysoká porozita a priedušnosť materiálu zaisťuje dosiahnutie optimálnej vlhkosti v interiéri. Izba sa vďaka  systému Nano Coat System rýchlejšie vyhreje. Navyše povrch zmesi je antibakteriálny, preto jeho použitie v spálni je ideálne. 

Na ktoré miesta v spálni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System naneste predovšetkým na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár. Netreba zabudnúť aj na steny za nábytkom, pretože práve za nimi nedochádza k dostatočnému prúdeniu vzduchu, čo ma za následok tvorbu plesni.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a opraviť konštrukciu steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

V kombinácií stavebnej hmoty Nano Coat System, pravidelného vetrania a rozloženia nábytku aspoň 10 -15 cm od steny, môžete účinne zabrániť vzniku plesní.

Nano Coat System sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Homefinálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu

3. finálna vrstva Nano Coat Home

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com