Ako sa zbaviť vlhkosti v komore?
Language
Helske

Ako sa zbaviť vlhkosti v komore?

Problémy so zvýšenou vlhkosťou v komore treba podchytiť ešte skôr, ako vzniknú plesne na stenách a poličkách. Vysoká vlhkosť znamená problém aj pre uskladnené potraviny, pretože môže dochádzať k ich poškodeniu.  Zdrojom vlhkosti sú predovšetkým tepelné mosty, akými sú napríklad rohy alebo rôzne preklady.

Zbaviť sa jej a predísť tak tvorbe nepríjemných plesní môžete aj pomocou stavebnej hmoty Nano Coat System®. 

Vďaka špeciálnej zmesi vyvinutej nanotechnólogiou môžete podchytiť problém s vlhkosťou v komore. Nanesením na stenu sa vytvorí termoreflexná vrstva, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, ale zároveň prepúšťa vodnú paru. Prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím zabránite vzniku plesní. Jeho aplikácia zabraňuje zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu stien a stropov, steny tak prirodzene dýchajú. Vlhkosť v konštrukcii s Nano Coat System® klesne približne o 10% v porovnaní s konštrukciou bez jeho nanesenia.

Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami. 

Na ktoré miesta v komore je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste na všetky steny a strop komory. Prípadne môžete hmotu použiť iba na  všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien, kde dochádza k zrážaniu vlhkosti.


Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com