Ako sa zbaviť vlhkosti v kúpeľni aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System
Language
Helske

Ako sa zbaviť vlhkosti v kúpeľni aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System

Sprievodným javom pravidelného užívania kúpeľňových priestorov je nadmerné zvýšenie vlhkosti. To sa prejavuje zrážaním vodných pár na zrkadle, stenách, skrinkách a iných častiach kúpeľne. Optimálna vlhkosť v týchto priestoroch by sa mala pohybovať v rozmedzí od 40% do 50%. Pri kúpaní sa niekedy zvyšuje až na 100%, pričom po prekročení 60% vlhkosti v miestnosti sa vytvoria ideálne podmienky pre vznik plesne, ktoré sú zdrojom nebezpečných mykotoxínov. Do vzduchu uvoľňujú spóry, ktoré spôsobujú kožné ekzémy, rôzne druhy alergie či závažné chronické ochorenia. 

Rovnako je dôležité zachovať si v kúpeľni tepelný komfort, a to nielen z hľadiska pohodlnosti ale aj zdravia. Platí, že čím horúcejší vzduch je v miestnosti, tým viac vlhkosti dokáže pohltiť.  

Vyriešte oba problémy jedným preventívnym riešením. Aplikáciou Nano Coat Systemu znížite vlhkosť v miestnosti až o 10% a zároveň zabránite úniku tepla, takže kúpeľňa ostane vyhriata. 

Nano Coat System® je vyvinutý špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Systém vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni. Má antibakteriálny povrch a zároveň pohlcuje pachy.

Na ktoré miesta v kúpeľni je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny kúpeľne vrátane stropu. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne. 

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

    1. Nano PT alebo Nano AM,

    2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

    3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Udržať si teplú kúpeľňu bez vlhkosti je úplne jednoduché - aplikujte Nano Coat System® a nechajte steny prirodzene dýchať.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com