Ako sa zbaviť vlhkosti v podkrovnej izbe?
Language
Helske

Ako sa zbaviť vlhkosti v podkrovnej izbe?

Pri vysokej vlhkosti v podkrovnej izbe narastá náročnosť dýchania, zvyšuje sa riziko napadnutia plesňami, ktoré škodia nášmu imunitnému systému. Ideálna vlhkosť v miestnostiach sa pohybuje okolo 45 - 55%. Všetko nad touto hranicou môže viesť k problémom v podkrovnej izbe.

Zbaviť sa nadmernej vlhkosti v podkrovnej izbe môžete aj pomocou stavebnej hmoty Nano Coat System®

Vďaka špeciálnej zmesi vyvinutej nanotechnólogiou môžete podchytiť problém s vlhkosťou. Nanesením na stenu sa vytvorí termoreflexná vrstva, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, ale zároveň prepúšťa vodnú paru. Prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím zabránite vzniku plesní. Jeho aplikácia zabraňuje zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu stien a stropov, steny tak prirodzene dýchajú. Ide o hypoalergénny výrobok, ktorého povrch je antibakteriálny.  Preto ak máte situovanú v podkrovnej izbe kuchyňu, spálňu, detskú izbu alebo komoru, Nano Coat System® je ideálnym riešením pre svoju antibakteriálnu vlastnosť.

Na ktoré miesta v podkrovnej izbe je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat systém naneste na všetky steny a strop podkrovnej izby. Prípadne môžete hmotu použiť iba na  všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež na špalety okien a dverí na balkón.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom
Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom
Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.
Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com