Ako sa zbaviť vlhkosti v šatníku?
Language
Helske

Ako sa zbaviť vlhkosti v šatníku?

Šatník patrí medzi rizikové miestnosti, v ktorých môže byť vlhkosť príčinou vzniku plesne a tá môže napadať steny, stropy, skrine a aj samotné oblečenie. Zdrojom vlhkosti sú predovšetkým tepelné mosty, akými sú napríklad rohy alebo rôzne preklady. Rovnako ak je šatník situovaný v rohovej izbe, môže sa v ňom vyskytovať nadmerná vlhkosť. 

Zbaviť sa jej a predísť tak tvorbe nepríjemných plesní môžete aj pomocou stavebnej hmoty Nano Coat System®.

Vďaka špeciálnej zmesi vyvinutej nanotechnólogiou môžete podchytiť problém s vlhkosťou v šatníku. Nanesením na stenu sa vytvorí termoreflexná vrstva, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, ale zároveň prepúšťa vodnú paru. Prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím zabránite vzniku plesní. Izba sa rýchlejšie vyhreje a vytvorí sa ideálna mikroklíma. Jej aplikácia zabraňuje zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu stien a stropov, steny tak prirodzene dýchajú. Vlhkosť v konštrukcii s Nano Coat System® klesne približne o 10% v porovnaní s konštrukciou bez jeho nanesenia. Ide o hypoalergénny výrobok, ktorého povrch je antibakteriálny.  Preto je ideálny v priestoroch, v ktorých sa nachádza šatstvo.

Na ktoré miesta v šatníku je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste na všetky steny a strop spálne. Prípadne môžete hmotu použiť iba na  všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, kde dochádza k zrážaniu vlhkosti.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com