Ako zachovať tepelný komfort v obývačke aplikáciou Nano Coat Systému
Language
Helske

Ako zachovať tepelný komfort v obývačke aplikáciou Nano Coat Systému

Obývačka je jedna z miestností, v ktorej trávia ľudia v byte či dome najviac času. Preto je dôležité zachovať tepelný komfort izby a zamedziť úniku tepla. K tomu dochádza väčšinou vtedy, ak je situovaná tak, že aspoň jedna stena je obvodová (fasádna) alebo ak sa v nej nachádzajú tepelné  mosty, okná či balkón.

Aj neviditeľné zmeny dokážu zabezpečiť istotu teplého domova. Začnite od stien - aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System® dokážete ovplyvniť hneď niekoľko faktorov. 

Špeciálne vyvinutá hmota Nano Coat System® od firmy HELSKE® je založená na princípe nanotechnológií. Na stenách vytvára akúsi termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti. Znižuje sa tak čas potrebný na vykurovanie. Navyše, ak stavebnú hmotu aplikujete za radiátory a iné vykurovacie telesá, odrazom tepla dokážete ušetriť ešte viac. Na týchto problematických miestach totiž najčastejšie dochádza k úniku tepla - zbytočne sa zohrieva stena. Za rok tak dokážete ušetriť na energiách až 35% v kombinácii s vhodným zateplením, a to pri vykurovaní aj chladení. 

Nano Coat System je zároveň účinnou prevenciou aj proti plesni. Je totiž navrhnutý tak, že prepúšťa vlhkosť, čím sa znižuje riziko vzniku plesní a alergií. Materiál je na dotyk hrejivý a udržuje si vysokú belosť. 

Dlhodobú ideálnu mikroklímu v obývačke môžete vytvoriť úplne jednoducho a bez veľkých výdavkov.

Na ktoré miesta v obývačke je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System aplikujte za radiátory, aby sa teplo odrážalo späť do miestnosti a neprechádzalo cez steny ďalej. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Naneste ho aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, na ktorých sa vyskytujú tepelné mosty.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. Finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com