Ako zamedziť úniku tepla v kúpeľni aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System
Language
Helske

Ako zamedziť úniku tepla v kúpeľni aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System

Problémom spojeným s odbúravaním vlhkosti v kúpeľni je únik tepla. Tento jav spôsobuje pravidelné vetranie v kombinácii so situovaním kúpeľne - ak je aspoň jedna stena obvodová (fasádna) alebo ak sa v nej nachádzajú tepelné mosty či okná. Zachovať si tepelný komfort v kúpeľni je dôležité aj pre odbúravanie vlhkosti. Platí, že čím horúcejší vzduch je v miestnosti, tým viac vlhkosti dokáže pohltiť. 

Začnite od stien - aplikáciou aktívnej hmoty Nano Coat System® dokážete ovplyvniť hneď niekoľko faktorov. 

Špeciálne vyvinutá hmota Nano Coat System® od firmy HELSKE® je založená na princípe nanotechnológií. Na stenách vytvára akúsi termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti. Znižuje sa tak čas potrebný na vykurovanie. Navyše, ak stavebnú hmotu aplikujete za radiátory a iné vykurovacie telesá, odrazom tepla dokážete ušetriť ešte viac. Na týchto problematických miestach totiž najčastejšie dochádza k úniku tepla - zbytočne sa zohrieva stena. Za rok tak dokážete ušetriť na energiách až 35% v kombinácii s vhodným zateplením, a to pri vykurovaní aj chladení. 

Nano Coat System je zároveň účinnou prevenciou aj proti plesni. Je totiž navrhnutý tak, že prepúšťa vlhkosť, čím sa znižuje riziko vzniku plesní a alergií. Materiál je na dotyk hrejivý a udržuje si vysokú belosť. Dlhodobú ideálnu mikroklímu v kúpeľni môžete vytvoriť úplne jednoducho a bez veľkých výdavkov.

Na ktoré miesta v kúpeľni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® aplikujte za radiátory, aby sa teplo odrážalo späť do miestnosti a neprechádzalo cez steny ďalej. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Naneste ho aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, na ktorých sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne - takže ju môžete aplikovať aj na nedostupné miesta a rohy miestnosti, ktoré sú často napádané plesňou.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. Finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com