Opravy stien po inštalácií sprchovacieho kúta pomocou aktívnej stavebnej hmoty NCS
Language
Helske

Opravy stien po inštalácií sprchovacieho kúta pomocou aktívnej stavebnej hmoty NCS

Osadenie sprchovacieho kúta prináša so sebou aj poškodenia stien po vrtáni, či samotnej inštalácií. Ak potrebujete vyhĺbené diery rýchlo a efektívne opraviť, aplikujte niektorý z produktov NANO COAT SYSTEM®. Stavebný materiál novej generácie, vyvinutý na báze nanotechnológií, ponúka jedinečne vlastnosti, ktoré môžete využiť nielen pri oprave stien v kúpeľniach.

Patentovaný NANO COAT SYSTEM® tvoria produkty pre úpravu a spevnenie podkladov, produkt pre vyrovnanie a úpravu stien a aktívna finálna vrstva s množstvom unikátnych vlastností, ktorú vďaka jej vysokej belosti už nemusíte maľovať. Na výber máte balenia rôznych veľkostí, čo oceníte v prípade, keď potrebujete opraviť len menšie poškodenie steny po vŕtaní.

Skvelou výhodou systému je vysoká flexibilita. Na rozdiel od bežných opravných materiálov, ako je sadra či rôzne tmely, aktívna vrstva NANO COAT HOME® nepraská ani pri nanesení hrubšej vrstvy, rýchlo schne a spoje nie sú viditeľné. Je tvarovateľná a upraviteľná aj po zaschnutí. Aplikácia je pritom mimoriadne pohodlná a zvládnete ju bez náročných školení.

Okrem výbornej flexibility má jedinečné  tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka ktorým napomáha eliminovať vysokú vlhkosť. Materiál je paropriepustný, čo znamená, že steny prirodzene dýchajú. Vďaka svojim vlastnostiam umožňuje NANO COAT SYSTEM® prechod vodných pár cez konštrukciu a zvyšuje povrchovú teplotu steny nad teplotu rosného bodu. Tým zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a znižuje riziko vzniku plesní. Aplikovať ho môžete aj ako podklad pod dlaždice, ktoré použijete na obklad vaničky osadenej do murovaného sokla.


Jedinečné vlastnosti systému

Keďže špeciálne nano častice s obsahom vákua dodávajú celému systému jedinečné tepelnoizolačné vlastnosti, systém ponúka aj ďalšie skvelé výhody.

1. Šetrí energiu
NANO COAT SYSTEM® vytvára zdravú mikroklímu, a to najmä vďaka svojim tepelno-izolačným vlastnostiam. Súčiniteľ tepelnej vodivosti, ako jeden z dôležitých údajov, je len 0,0458 W/mK, čo je na úrovni polystyrénovej izolácie. Vďaka nano časticiam s obsahom vákua účinne zamedzuje úniku tepla a je tak ideálnym riešením pre studené miestnosti alebo naopak, prehriate byty bez vonkajšieho zateplenia. Len 2 mm vrstva tejto špeciálnej zmesi významne zvyšuje tepelný komfort v priestore.

2. Zabraňuje rozmnožovaniu baktérií
Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami. Zároveň pohlcuje pachy a povrch finálnej vrstvy NANO COAT HOME® zabraňuje rozmnožovaniu mikroorganizmov a plesní. Preto je vhodný aj na použitie v ambulanciách či v domácnostiach alergikov a astmatikov.

Výhody používania

  • hmota je vysoko flexibilná a nevznikajú v nej praskliny
  • spoje nie sú vidititeľné ako pri bežných omietkach
  • má vysoko biely povrch, ktorý po vybrúsení nevyžaduje žiadnu ďalšiu úpravu
  • je paropriepustný
  • pohlcuje pachy
  • aplikuje sa jednoducho a nie je potrebné riedenie
  • rýchlo schne
  • má výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti
Nano Coat System sa skladá z:

Nano PT -  hĺbkový penetračný náter, ktorý stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - adhézny mostík sa používa na všetky ostatné povrchy, na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo, mramor a iné. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností s maximálnou hrúbkou 3 mm.

Nano Coat Home – finálna vrstva hmoty sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladítkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke 2 mm. Po vyschnutí (cca 12 hodín) povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ho v poradí:

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná oprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home.

Jednotlivé produkty môžete používať aj samostatne, avšak pre zvýraznenie ich vlastností sa odporúča aplikovať celý systém spoločne.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com