Pleseň v podkrovnej izbe: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?
Language
Helske

Pleseň v podkrovnej izbe: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?

Zdrojom plesní v rohoch podkrovnej izby sú tepelné mosty - miesta, v ktorých dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia v  porovnaní s inými miestami konštrukcie. Tepelné mosty sú napríklad rohy a rôzne preklady. Na týchto miestach dochádza k povrchovej kondenzácií vodnej pary a k poklesu teploty, čo má za následok vznik plesní. 

Pomôcť vám s eliminovaním tepelných mostov môže stavebná hmota Nano Coat System®, ktorá je vyvinutá špeciálnou patentovou technológiou založenou na nanoštruktúrach.

Táto špeciálna zmes zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a znižuje únik tepla cez tepelné mosty. Vytvára na stenách termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím sa znižuje riziko vzniku plesne. Eliminuje chladné miesta na stenách a aktívne reguluje klímu v izbe.

Na ktoré miesta v podkrovnej izbe je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste predovšetkým na strop, na tepelné mosty a na steny, ktoré susedia s exteriérom. Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukciu steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.


Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com