Pleseň v práčovni: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti?
Language
Helske

Pleseň v práčovni: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti?

Zdrojom plesní v rohoch pracovni sú tepelné mosty - miesta, v ktorých dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia v  porovnaní s inými miestami stavby či konštrukcie. Tepelné mosty sú napríklad rohy, niky, rôzne preklady. Na týchto miestach dochádza k povrchovej kondenzácií vodnej pary a k poklesu teploty, čo má za následok vznik plesní.   

Eliminujte tieto tepelné mosty. Predídete tak vzniku plesní v rohoch pracovne. S tým vám môže pomôcť aktívna stavebná hmota Nano Coat System®, ktorá je vyvinutá najnovšou technológiou založenou na nanoštruktúrach.

Jej vlastnosti eliminujú tepelné mosty a redukujú vlhkosť v pracovni.  Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a znižuje únik tepla. Vytvára na stenách termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím sa znižuje riziko vzniku plesne.  

Na ktoré miesta v pracovni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty - miesta, v ktorých dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia v  porovnaní s inými miestami stavby. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukcie steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com