Pleseň v šatníku: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?
Language
Helske

Pleseň v šatníku: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?

Zdrojom plesní v šatníku sú tepelné mosty. Sú to miesta, v ktorých dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia v  porovnaní s inými miestami stavby či konštrukcie. Tepelné mosty sú napríklad rohy a naddverné preklady. Na týchto miestach dochádza k povrchovej kondenzácií vodnej pary a k poklesu teploty, čo má za následok vznik plesní. Navyše šatníky bývajú často nedostatočne vetrané, bez prúdenia vzduchu a pravé takéto priestory sú rajom pre plesne. 

Ochráňte šatník pred plesňou eleminovaním tepelných mostov. Pomôcť vám s tým môže stavebná hmota Nano Coat System®, ktorá je vyvinutá špeciálnou patentovou technológiou založenou na nanoštruktúrach.

Táto špeciálna zmes zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a znižuje únik tepla cez tepelné mosty. Vytvára na stenách termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím sa znižuje riziko vzniku plesne. 

Na ktoré miesta v šatníku je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty, pretože dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia, čo môže mať vplyv na vznik plesne. Hmotu aplikujte aj na strop a na steny, ktoré susedia s exteriérom.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukcie steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrch,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com