Pleseň v sušiarni: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?
Language
Helske

Pleseň v sušiarni: Ako sa jej zbaviť v rohoch miestnosti a na strope?

Zdrojom plesní v sušiarni sú tepelné mosty. Sú to miesta, v ktorých dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia v  porovnaní s inými miestami stavby či konštrukcie. Tepelné mosty sú napríklad rohy a naddverné preklady. Na týchto miestach  dochádza k povrchovej kondenzácií vodnej pary a k poklesu teploty, čo má za následok vznik plesní. Navyše v šušiarni býva vlhko, čím sa zvyšuje riziko ich tvorby.

Ochráňte sušiareň a bielizeň pred plesňou eleminovaním tepelných mostov. Pomôcť vám s tým môže stavebný systém Nano Coat System®, ktorý je vyvinutý špeciálnou patentovou technológiou založenou na nanoštruktúrach.

Táto špeciálna zmes zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu a znižuje únik tepla cez tepelné mosty. Vytvára na stenách termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, avšak prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím sa znižuje riziko vzniku plesne. 

Na ktoré miesta v sušiarni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty, pretože dochádza k rýchlejšiemu prieniku tepla z vnútorného prostredia do vonkajšieho prostredia, čo môže mať vplyv na vznik plesne. Hmotu aplikujte aj na strop a na steny, ktoré susedia s exteriérom.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukcie steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.


Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com