Plesne v spálni: Ako sa jej zbaviť za skriňou?
Language
Helske

Plesne v spálni: Ako sa jej zbaviť za skriňou?

Plesne za skriňou vznikajú najmä na jeseň a v zime. Príčinou je zvýšená vlhkosť, ktorá môže nastať, aj keď sú vymenené okná a zeteplený dom. Plesniam sa darí v nedostatočne vetraných priestoroch bez prúdenia vzduchu a práve priestory za nábytkom sa vyznačujú nízkou cirkuláciou vzduchu. Objavujú sa aj na stenách, ktoré sú vonkajšie (fasádne alebo obvodové). Tieto steny bývajú chladnejšie oproti ostatným. Ak máte skriňu umiestnenú pri obvodovej stene je vysoká pravdepodobnosť, že sa vám môžu plesne objaviť. 

Nečakajte, kým plesne napadnú priestor za nábytkom. Predísť jej vzniku môžete aj vďaka aktívnej stavebnej hmoty Nano Coat System.

Ide o produkt vyvinutý špeciálnou nanotechnológiou, ktorý znižuje riziko vzniku plesne. Vysoká porozita a priedušnosť materiálu zaisťuje dosiahnutie optimálnej vlhkosti v interiéri a zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu. Vlhkosť v miestnosti môže vďaka aplikácií Nano Coat System v konštrukcií steny klesnúť až o 10% v porovnaní s konštrukciou, kde nebol nanesený. 

Na ktoré miesta v spálni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System naneste na stenu za nábytkom, na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a opraviť konštrukciu steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

V kombinácií systému Nano Coat System, pravidelného vetrania a rozloženia nábytku aspoň 10 -15 cm od steny, môžete účinne zabrániť vzniku plesní.

Nano Coat System sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Homefinálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu

3. finálna vrstva Nano Coat Home

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com