Zabráňte vzniku prasklín na sadrokartónovom strope pomocou stavebnej hmoty NCS
Language
Helske

Zabráňte vzniku prasklín na sadrokartónovom strope pomocou stavebnej hmoty NCS

Aby sadrokartónový podhľad nepreskal po obvode, musí sa pri montáži dodržať prísny technologický postup. Navyše pri stropoch ide o pomerne veľkú a labilnú konštrukciu, kde aj najmenšia zmena vlhkosti a teploty vyvoláva pnutie materiálu. Pomôžte vašim zákazníkom predísť vzniku prasklín na sadrokartóne pomocou aktívnej stavebnej hmoty Nano Coat System, ktorá napomáha riešiť problémy so spojmi, ale aj s vlhkosťou a správnou teplotou.

Hmota je skvelým opravným prostriedkom na špáry, pretože je čiastočné flexibilná a nepuká ako sadra. Zároveň reguluje a elimunuje vlhkosť a teplo, ktoré vyvolávajú pnutie materiálu, a teda spôsobujú vznik prasklín. Navyše neostane ani stopa po spojoch, ako pri použití bežných lepidiel a omietok.

Nano Coat System je skvelým riešením na sadrokartóny, ktorého vlastnosti určite pri práci oceníte.

Jedinečné vlastnosti systému 

Stavebná hmota je vyvinutá špeciálnou nanotechnológiou tak, že na stene vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti. Aktívne reguluje klímu a zároveň eliminuje chladné miesta na stenách. Vďaka týmto vlastnostiam skracuje čas vykurovania, čím dochádza k šetreniu energie. 

Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami. Zároveň pohlcuje pachy, ktoré vznikajú pri varení. Nano Coat System má antibakteriálny povrch, preto je vhodný do miestností, v ktorých sa zdržiavajú deti, alergici a to najmä do spálne, kuchyne, kúpeľne a detskej izby.

Výhody používania

  • hmota je čiastočne flexibilná a nevznikajú v nej praskliny, 
  • spoje nie sú vidititeľné ako pri bežných omietkách,
  • má biely a hladký povrch, na ktorý už nemusíte nanášať bielu farbu, 
  • povrch hmoty je antibakteriálny,
  • pôsobí paropriepustne, 
  • pohlcuje pachy,
  • rýchla aplikácia. 


Nano Coat System sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo, mramor a iné. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností do veľkosti 3-4 mm.

Nano Coat Home – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladítkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná oprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com